PORADY

Mam nadzieje, że w tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tykwy. Wieloletnie doświadczenie w uprawie i obróbce pozwala mi podsunąć ciekawe rozwiązania problemów, czy też proste i szybkie metody obróbki.

Uprawa tykwy wcale nie jest skomplikowana. Zachęcam do lektury tego działu, a na pewno wzbogacisz się o zdobytą przeze mnie wiedzę. Mimo wszystko pamiętaj, że tykwy niekiedy zachowują się irracjonalnie i przy uprawie czasami warto wyluzować;)

Dla ułatwienia dział porady podzieliłam na trzy rozdziały, a w każdym z nich znajdziesz odpowiednie zagadnienia. Miłej lektury!

UPRAWA

Pierwszy etap trwa od nasionka aż do zbiorów. Jak i kiedy wysiewać? Jak pielęgnować sadzonki?  Kiedy zbierać owoce? Poszukaj, poczytaj i zacznij swoją przygodę:) 
SUSZENIE

Po zbiorach następuje selekcja i suszenie. Jak to się robi i które tykwy będą odpowiednie? Czy są jakieś bezusterkowe metody? Nie musisz powielać moich błędów! Dowiedz się czego unikać, a co się najlepiej sprawdzi.
OBRÓBKA

Gdy tykwy są już suche można zabierać się do działania! Jest mnóstwo możliwości, aż nie sposób o wszystkim tutaj wspomnieć, dlatego w tym dziale skupię się wyłącznie na podstawowych informacjach na ten temat. Oczywiście w miarę upływu czasu postaram się wzbogacać ten rozdział. Mnóstwo inspiracji obróbkowych znajduje się również w dziale DIY.
Komentarze

Popularne posty