Pora na wysiew

 Ciepło, cieplej, coraz cieplej!


Wszystko budzi się do życia, pora więc obudzić tykwy! Jak co roku mam dla Was krótką relację z tego wydarzenia:) W tym roku moja uprawa wzbogaci się (mam nadzieję) o kilka ciekawych odmian.

Spróbuję również z "wężami", czyli tykwą Snake. To popularna odmiana i bez problemu dostępna jest w sklepach. Postanowiłam wrzucić dla Was instrukcję z opakowania (dla tych co panikują, że za późno na sadzenie;)). Tykwę najlepiej sadzić właśnie o tej porze roku. Za wczesne sadzenie spowoduje, że sadzonki będą zbyt duże by przenieść je do gruntu i bardzo ciężko będzie im się zaaklimatyzować na zewnątrz... A może idealna pora przyjdzie w tym roku wcześniej?

Nasiona warto namoczyć przed wysiewem (24h). Małe pojemniczki bardzo dobrze się do tego nadają. Nasiąknięte nasiona szybciej wykiełkują:) Niektóre odmiany mają także problemy z wydostaniem się z pestki, więc takie namoczenie zmiękczy nieco im "skorupkę".

Wszystkim życzę powodzenia w tym sezonie! Oby był udany:)

Komentarze

  1. O to już ? A dynie białe też już siać? Dostałam kilka nasion i chciałabym żeby coś z nich urosło :-). Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. hmmmm... szczerze powiedziawszy to raczej nie doradzę w tym temacie. Ja tykwy zawsze wysiewam koniec marca/początek kwietnia, nie wiem jak jest z dynią... być może trochę szybciej się rozwija i można ją siać trochę później.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty