23.07.2015

Oświeć się! - część 3

Kolejna część porad dotyczących dekoracji światłem. W tym poście podpowiem Wam w jakim pomieszczeniu najlepiej umieścić takie oświetlenie. Jeżeli jesteście ciekawi gdzie takie światło najlepiej się sprawdza to zapraszam do lektury:)


Oświetlenie dekoracyjne - W JAKIM POMIESZCZENIU?

1 Sypialnia
W sypialni, oprócz ogólnego oświetlenia, zaplanujmy także rozproszone i nastrojowe światło. W pomieszczeniu tym spędzamy dość dużo czasu, więc zadbajmy o panujący w nim nastrój! Myślę, że to powinien być numer jeden, jeśli chodzi o dekorację światłem.
2 Łazienka
Tutaj niestety zapominamy o takim oświetleniu. Zapewne, nie często mamy czas, na odpoczynek w wannie pełnej piany... szkoda, bo to najlepszy pomysł na domowy relaks. Jak można upiększyć łazienkę światłem? Wystarczy kilka świec lub dodatkowych punktów świetlnych...

 


3 Pokój wypoczynkowy
Jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce do wypoczynku. Żeby lepiej odpocząć, konieczny jest odpowiedni nastrój. W tak dużym pomieszczeniu koniecznie trzeba wykorzystać kilka źródeł światła. Tutaj sprawdzą się różne lampki, przyciemniony żyrandol oraz świece. Dobrze przemyślmy rozmieszczenie światła (pamiętajcie o poradach z pierwszej części). W tak "ubranym" pomieszczeniu miło będzie nam wypić herbatkę i poplotkować z przyjaciółmi:)

3 Pokoik dla dziecka
Wszelakie iluminacje świetlne w takim pokoiku są jak najbardziej pożądane. Gdy dziecko zasypia możemy zostawić małe nastrojowe światełko. Może to być np. girlanda lub nastrojowa lampka.
4 Na zewnątrz - taras - balkon - ogród
Romantyczny wieczór na świeżym powietrzu, nie obędzie się bez odpowiedniej oprawy. Planując przyjęcie w ogrodzie, również nie zapominajmy o odpowiednim oświetleniu. Tak udekorowana przestrzeń wyglądać będzie rewelacyjnie!


źródło zdjęć: pinterest.com

U mnie oświetlenie dekoracyjne znajduje się prawie w każdym z tych miejsc. A jak jest u Was? Macie jakieś swoje ulubione miejsca, w których chętnie odpoczywacie przy takim świetle? A może któraś z moich propozycji przypadła Wam do gustu i pora ją wcielić w życie?

4 komentarze: