03.04.2013

Sadzimy!Kiedy ta zima się skończy? 
Mam nadzieję, że już niedługo bo tykwy potrzebują sporo czasu i słońca by urosnąć i zdrewnieć.


 Jakieś specjalne wskazówki do wysiewu? Absolutnie nie ma szczególnych zaleceń. Sadzimy tak jak ogórki:) Ziemia dobrze aby była wymieszana z piachem i by była wilgotna. Robimy dołki 2-3cm, wsadzamy nasionko, przysypujemy i już:-D Utrzymujemy temp. 20-25`C i często podlewamy.
Tykwę można także sadzić bezpośrednio do gruntu, ale nie wiem czy w tym roku (ze względu na długą zimą) to jest dobry pomysł. Niektórzy przed wysiewem moczą nasiona w ciepłej wodzie przez 12-24 h. Nie jest to niezbędny element, chyba że dana odmiana jest "oporna" na kiełkowanie.

-------------------------------------------------------------------------------------


Jeszcze się pochwalę jak pięknie nam piesek rośnie:) Pamiętacie Rika? Był niedawno jeszcze taki malutki... Nie ma jak ranna pobudka przez taką bestię:) Niepotrzebny budzik:)

5 komentarzy:

 1. No właśnie w tym roku wszystko opóźnione;/ Chyba jutro urządzę sobie sianie doniczkowe - dzięki za przypominajkę :D Rik śliczny pieszczoch :)
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie wczoraj zakupiłam takie zestawy donicowe i jakiś Supstral super nie wiadomo co. Tylko się boję tej pogody. Palety muszę przenieść do domu rodziców. Bo jak roślinki wzejdą nie rozdrapane w ziemi, to będą pożarte przez mój również niezawodny choć 4, 5 kg budzik, w kocim wcieleniu.
  Pozdrówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. dobre pytanie , ponoć w połowie kwietnia będzie cieplej;

  OdpowiedzUsuń
 4. oj, ja tez czekam z moimi kotami na wiosnę ;) To ja też niezwłocznie zabieram się za nasionka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze ja kupiłam sobie takie 10-paki do rozsadek ;) a wciąż nie posadzone ;)

  OdpowiedzUsuń