10.08.2013

Tykwa MACZUGA

Kolejna odmiana tykwy. Ta daje bardzo duuuże owoce, wyglądem podobne właśnie do maczugi . Większe owoce potrzebują jednak więcej czasu do zdrewnienia. Największe tykwy maczugi z moich upraw miały bardzo cienkie ścianki. Niektóre z tego powodu pomarszczyły się i popękały przy suszeniu.Najdłuższe tykwy maczugi jakie udało mi się wyhodować osiągnęły długość prawie półtora metra.


7 komentarzy:

 1. A u mnie brak zalążków, kwiaty po przekwitnieciu odpadają :/ kwiatki otwierają się pod koniec dnia i nie ma kto ich zapylić :/ i co teraz :/ pewnie i tak nie zdarzą dorosnąć nawet jak się którejś wyrośnie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też dużo tykw dopiero teraz się zawiązuje. Proponuje Ci wybrać się z pędzelkiem i zapylić je samodzielnie - pyłek z męskiego kwiatu na żeński. Może akurat zdążą jeszcze urosnąć.

   Usuń
  2. No tak bo u mnie same męskie kwiaty kwitną ;) dziś dojrzałam pierwszego żeńskiego który dopiero zakwitnie :D i sama go zapylę oby się udało :D

   Usuń
 2. Ooo !!! Jak fajnie sobie rosną ! Półtora metra ??? Toż to były olbrzymy !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze nie jest największa odmiana. Są tykwy węże, które rosną jeszcze dłuższe. Ja niestety ich nie hoduje, bo nie znalazłam już miejsca na działce.

   Usuń
 3. Mnie co prawda się ładnie zawiązują - pszczółki dobrze się spisują ale w porównaniu z Twoimi to jeszcze mikruski. Chucham i dmucham na nie żeby ładnie rosły :) oj sprawia mi to wiele radości. A podsypujesz je teraz jeszcze nawozem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te są z tamtego roku, gdyż zaczęłam prowadzić cykl postów - ODMIANY. Już niedługo zaprezentuje okazy z tego roku. Dobrze, że Ci ładnie rosną:) Nie podsypuje ich już nawozem, ale dużo podlewam.

   Usuń