03.08.2013

Kinkiet

Mój pierwszy kinkiet z tykwy wreszcie doczekał się prezentacji. Na tej tykwie ćwiczyłam także moje pierwsze frezowanie. Myślę, że nie wyszło najgorzej, aczkolwiek muszę jeszcze dużo ćwiczyć.
Płaskorzeźba na ścianie powstała dawno temu. Ściana długo czekała na odświeżenie. Ale w końcu wszystko powoli nabiera wyglądu:)


Jeszcze pochwalę się wygraną w candy na blogu http://malowanezycie.blogspot.com Na ten blog trafiłam szukając plakatów. Spodobały mi się, poobserwowałam i wygrałam:) Jeżeli Wam również się podobają to zachęcam do odwiedzin. 
Wybrałam plakaty które idealnie wpasowały się w klimat pokoju (fot.poniżej).


9 komentarzy:

 1. łaaaa świetna, a jaki daje cudowny efekt w nocy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite jak taka lampa zmienia się po zaświeceniu ;) Piękna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moniko, zaczęłam przygodę z tykwami, jednak nie mam się kogo poradzić. Zrobiłam moją pierwszą tykwową lampkę, jednak jest okropna. Pokryłam ją najpierw 2 warstwami farby do drewna z Nobiles (biała, połyskująca, niematowa). Następnie zaczęłam wiercić dziurki, jednak przy wierceniu farba strasznie odpryskiwała, wyglądało to okropnie. Następnie pokryłam ją kolejną warstwą farby, która niestety zalepiła dziurki. Tykwę malowałam stosunkowo dużym pędzlem. Powiedz mi co robić, żeby farba nie odpryskiwała przy wierceniu, jakiej farby użyć, co robię źle? Pozdrawiam! Karolina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczam, że tykwa nie była dobrze oczyszczona - nie została usunięta WOSKOWA skórka z tykwy i żadna farba niestety nie będzie się tego trzymała. Instrukcję jak zrobić lampę z tykwy znajdziesz tutaj -> http://tykwa.info/?page_id=490

   Usuń
 4. Hm, czyściłam ją wcześniej papierem ściernym. Poza tym tykwa była bardzo sucha, zdrewniała, w środku wyschła na wiór. Jakiej farby użyć? Najpierw malować czy wiercić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Farba tutaj nie ma znaczenia. Jeżeli tykwy nie były okorowane zaraz po zbiorach, bardzo ciężko jest usunąć wosk i nie wystarczy tutaj papier ścierny, a potrzebny jest ostry nóż i długie skrobanie (wiem coś o tym, bo sama się nacięłam na taką tykwę, farba odpryskiwała, a cała robota poszła na marne). Jeżeli powierzchnia jest odpowiednio przygotowana to można malować NIEZBYT GĘSTĄ FARBĄ również przed wierceniem.

   Usuń