KOBRA

Zwana także Plamistym Łabędziem, a na forum międzynarodowym Indonesian Bottle.
 


Kobra może urosnąć z prostą szyjką (gdy swobodnie zwisa z podpory) lub wygiętą (gdy opiera się na ziemi).

Wyschnięta i nieokorowana zachowuje ubarwienie skórki.

Tykwa Kobra jest obok tykwy Birdhouse jedną z popularniejszych odmian tykwy w Polsce. Podobnie jak Birdhouse, Kobra znakomicie rośnie w naszych warunkach klimatycznych. Ma ciekawy kształt i jasne plamki, przez co nazywana jest także "plamistym łabędziem". Z uwagi na długą wąską szyję najlepiej suszyć ten okaz powoli, by zbyt szybko parująca woda nie spowodowała deformacji skorupy.

Komentarze

 1. Pięknie Ci rosną te tykwiątka. U mnie na działce nie wyrosło kompletnie nic. Twoje nasionka tykwy pięknie wybujały w domu (ale tylko one) i padły na początku maja. Później kupiłam nasiona i zasadziłam do gruntu i do tej pory nic się nie pokazało. Chyba mnie nie lubią?
  W tamtym roku kupiłam takiego palmistego łabędzia, który kłaniał się do ziemi, jednak wyrzuciłam, bo zaczął mi gnić. Nie wiedziałam, że trzeba go umieścić w pobliżu kaloryfera.
  Czy będziesz sprzedawała swoje okazy?
  Pozdrówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami jak się bardzo chce to nic z tego nie wychodzi... ja w tym roku chyba przesadziłam z pielęgnacją i mam mnóstwo... ale liści. Jak na tak dużą uprawę jestem zawiedziona owocowaniem. Nie mogę w tym momencie stwierdzić jak dużo będę miała tykw i czy będę je sprzedawała.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia w przyszłym roku.

   Usuń
 2. przepiękne lampy!
  czy macie może nadmiar nasion tykwy, zwłaszcza odmiana Kobra wydaje mi się ciekawa - o ile jest prosta w uprawie dla początkującego? bardzo proszę o kontakt ogrodniczaobsesja@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty