23.03.2015

Nasiona 2015

 Niedługo pora wysiewu, więc nadszedł czas na segregację.


Ten kto śledzi mojego bloga, dobrze wie, że ostatni sezon nie należał do tych najwspanialszych. Relację ze zbiorów 2014 możecie przypomnieć sobie tutaj: http://tykwa.blogspot.com/2014/10/drugi-zbior-2014.html oraz tutaj: http://tykwa.blogspot.com/2014/10/zbiory-2014.html
Przeważnie była to odmiana birdhouse, kobra i jakieś niewyjaśnione krzyżówki. Niewykluczone, że tykwy znowu się pokrzyżowały i będą kolejne "cuda". Nie chcę Was oszukiwać i wciskać niepewnych nasion, ale jeżeli chcecie spróbować to piszcie: s.tykwy@gmail.com. Na wszystkie e-maile postaram się odpowiedzieć w weekend.
Nie gwarantuję co wyrośnie z nasion. Poniżej jedna z krzyżówek.


Myślę, że w tym roku zaopatrzę się w nasiona ze sklepu, żeby oczyścić moje niepewne gatunki. Niestety (a może i "stety") tykwy, które rosną na jednej działce, mają tendencję do mieszania się między sobą. Odnośnie zakupu nasion to wydawać by się mogło, że ciężko jest je znaleźć, ale to nieprawda! Ja swoje pierwsze kupiłam w Tesco! Szukajcie w sklepach ogrodniczych. Z tego co się orientuję dostępne są zwykłe tykwy, kobry, jakieś mieszanki i marenki. Te ostatnie nie wykiełkowały u mnie. Można kupić także przez internet np. tutaj: http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/tykwa-pospolita--uprawa-i-domiany-id1321.htmlCzęsto pytacie o nasiona Cannon Ball. W tym roku nie udało mi się wyhodować ani jednego przedstawiciela tego gatunku;( Na szczęście zostało jeszcze trochę nasion z poprzedniego roku i w tym roku również spróbuję szczęścia. Opis wszystkich nasion znajdziecie tutaj: http://tykwa.blogspot.com/2014/03/jakosc-nasion.html


Jeżeli ktoś z Was brał ode mnie jakieś nasiona i poszczęściło mu się z odmianami to miło mi będzie o tym poczytać w komentarzach:) Jeżeli się nie poszczęściło, to tym bardziej proszę o komentarz.

4 komentarze:

 1. Jestem ciekawa czy coś mi wyrośnie z moich sklepowych nasion i przede wszystkim czy przetrwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno będzie dobrze. Sklepowe nasiona są zazwyczaj dobrej jakości (patrz na datę). Trzymam kciuki i pozdrawiam:)

   Usuń
 2. ..a może spróbuję w tym roku posadzić tykwę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie spróbuj! To na prawdę nie jest trudna uprawa (trochę gorzej z suszeniem, ale to też da się ogarnąć). Im więcej zwolenników tykwy tym lepiej! Marzy mi się spopularyzowanie tykwy w takim stopniu jak to jest w USA:)

   Usuń